Захист викривачів
Напрямок охоплює актуальні тенденції та розвиток в галузі кримінальної юстиції, популяризації ролі викривача в розкритті кримінальних злочинів та інші важливі аспекти цієї теми, що посилюють спроможність держави боротися з викликами воєнного часу.
Розробка та пілотування національної системи надання психологічної допомоги викривачам у воєнний та післявоєнний період
У рамках даного проєкту підготовлено аналітичний огляд моделей надання психологічної допомоги викривачам з урахуванням особливостей воєнного часу, аналітичний огляд законодавства України та системи органів і організацій, що надають психологічну допомогу викривачам, розроблено концепцію та методичні рекомендації надання психологічної допомоги викривачам у мирний час та під час воєнного стану, розроблено методичні рекомендації щодо встановлення психологічного контакту з викривачами та отримання від них інформації, в тому числі із застосуванням методики процесуального інтерв'ю. Також проведено тренінгові навчання для працівників НАЗК, уповноважених з антикорупційної діяльності та правоохоронних органів щодо психологічних підходів роботи з викривачами тапроведено тренінгові навчання для психологів щодо надання психологічної допомоги викривачам. Проєкт реалізовано за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу в Україні.
Онлайн курс «На захисті прав викривачів»
Онлайн-курс надає можливість дізнатися, як кожна громадянка та громадянин можуть боротися з корупцією та чому в цьому процесі дуже важлива взаємодія антикорупційних уповноважених і викривачів корупції.
Посилення спроможності НАЗК у напрямках викриття корупційних ризиків, пошуку активів і роботи з викривачами під час відбудови України
За напрямком захисту викривачів у даному проєкті нами було підготовлене аналітичне дослідження: «Досвід та кращі практики роботи з особами які повідомляють про незаконні активи та поширення на них статусу викривача», аналітичний огляд українського законодавства щодо статусу осіб, які повідомляють про активи, зокрема у кримінальному провадженні та ЗУ «Про санкції», методичні рекомендації щодо застосування норм законодавства про захист викривачів до осіб, які повідомляють про активи. Крім того, розроблено проєкт змін до законодавства щодо поширення статусу викривача на осіб, які повідомляють про активи.
Аналітичний огляд "Імплементація Директиви ЄС 2019/1937 про захист осіб, які повідомляють про порушення законодавства ЄС: досвід країн ЄС та перспективи для України"
Аналітичний огляд розроблено за результатами дослідження в рамках проєкту з гармонізації українського законодавства у сфері викривання з законодавством ЄС