Фундація інституційного розвитку (далі — Фундація) у співпраці з Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України реалізувала проєкт «Прозора відбудова громад: інструменти залучення громадськості» (далі — проєкт) у Боярській міській територіальній громаді та готова поділитися результатами.
Діяльність у межах проєкту проводилася в напрямку забезпечення підзвітності та прозорості діяльності Боярської громади шляхом розбудови комплаєнс-системи та удосконалення підходів до антикорупційної роботи, поширення інструментів залучення громадськості до процесів прийняття рішень, зокрема й у проєктах відновлення.
Робота в проєкті реалізовувалася за такими трьома компонентами:
1. Розбудова антикорупційної комплаєнс-системи в Боярській громаді.
2. Розробка та проведення навчальної компанії для антикорупційних уповноважених органів місцевого самоврядування (далі — ОМС) та активної громадськості пілотного та сусідніх регіонів щодо забезпечення прозорості та підзвітності процесів відбудови на місцях та з метою популяризації антикорупційної роботи в ОМС серед цільової аудиторії проєкту.
3. Проведення комунікаційної кампанії зі створення, впровадження та поширення вдалих практик залучення громадськості до проєктів відбудови та антикорупційної роботи в ОМС для забезпечення прозорої та підзвітної реалізації та ефективного моніторингу проєктів відновлення.
Основною метою проєкту було надати Боярській громаді інструменти забезпечення підзвітності та прозорості в процесах прийняття рішень ОМС.
Мета проєкту була досягнута через виконання наступних завдань:
1. Проведення моніторингу стану антикорупційної роботи в громаді. Результати: https://cutt.ly/kewMIPv3
2. Оцінку корупційних ризиків у діяльності Боярської міської ради. Результати: https://cutt.ly/mw6LgFa7
3. Розробку антикорупційної програми. Результати: https://cutt.ly/mw6LgFa7
4. Удосконалення системи комунікації представників влади з жителями громади, зокрема, через розробку Комунікаційної стратегії.
Також був створений збірник «10 вдалих практик залучення громадськості до проєктів відбудови та антикорупційної роботи в ОМС», з яким можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/1ewMPnTV
Катерина Дацко, виконавча директорка Фундації та керівниця проєкту, дала коментар щодо результатів проєкту:
«Звісно, оцінити ці результати в короткостроковій перспективі важко. Ми будемо спостерігати як ці інструменти впроваджуватимуться та як покажуть свою ефективність. Разом з тим, ми вдячні керівництву Боярської міської територіальної громади за їх відкритість та готовність до змін, тому наша співпраця буде продовжуватись і після завершення проєкту».
Свою думку висловила Олена Нардекова, головна спеціалістка з питань запобігання та виявлення корупції Виконавчого комітету Боярської міської ради, щодо очікувань від впровадження наданих інструментів у діяльності громади:
«Ми впевнені, що реалізація Антикорупційної програми дасть змогу підвищити рівень довіри інвесторів, міжнародних партнерів, кінцевих бенефіціарів та інших ділових партнерів до Боярської міської територіальної громади, створити привабливі умови для співпраці, а також збільшити прозорість та значно покращити ефективність нашої діяльності. Крім того, вже сьогодні треба думати про організацію належного процесу для післявоєнного відновлення України».
Отже, Боярська громада стала третьою громадою, де в співпраці були налагоджена комплаєнс-система та удосконаленні підходи до антикорупційної роботи. Фундація не збирається на цьому зупинятися та планує надалі працювати над посилення та налагодженням антикорупційної роботи в ОМС.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження».