🥳 Півроку роботи Єдиного порталу повідомлень викривачів.
Які перші результати роботи Порталу? Пропонуємо ознайомитись з аналітикою від наших експертів.
🏛 До Порталу підключено близько 200 організацій. За прогнозами НАЗК має бути підключено понад 90 тис організацій.
НАЗК встановило 6 черг підключення організацій і зараз за графіком триває підключення 5 черги. Ми бачимо, що частина організацій з попередніх черг не підключені, натомість інші отримують доступ до Порталу до настання своєї черги.
Так, крім спецсубʼєктів, міністерств та інших ЦОВВ, обласних адміністрацій та рад, державних підприємств до Порталу підключені школа, дитячий садок та бібліотека.
Слід відмітити злагоджену роботу антикорупційного підрозділу Пенсійного фонду – підключені всі територіальні органи.
☝️ Рекомендація:
▪️ посилити комунікацію з керівниками та антикорупційними уповноваженими організацій для активізації підключення до Порталу;
▪️ розробити альтернативний спосіб підключення організацій до Порталу, який прискорить процес.
✉️ За цей час через Портал подано майже 1800 повідомлень.
У цю цифру входять повідомлення, подані заявниками до Порталу та внесені антикорупційними уповноваженими організацій.
Аналітика Порталу свідчить, що внутрішніми каналами отримано приблизно 42% повідомлень, регулярними – 58%.
Якщо говорити про види правопорушень, про які повідомляли до Порталу, то кримінальних правопорушень – 25%, адміністративних правопорушень – 7%, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції» – 68%.
До НАЗК подано майже 71% від усіх повідомлень. Можна припустити, що така динаміка спостерігається через те, що у потенційних викривачів Портал асоціюється з НАЗК (яке є адміністратором Порталу). Тому поки зарано говорити про ефективність Порталу як внутрішнього каналу повідомлення про корупцію.
Цікавим є факт, що лише 26 повідомлень від викривачів, а це лише 1.5% від загальної кількості. З цього приводу є декілька припущень – з повідомлень неможливо встановити джерело походження інформації, тобто підтвердити зв’язок з трудовою або іншою діяльністю, або ж повідомлення «неякісні» і не містять фактів корупції.
☝️ Рекомендація: антикорупційним уповноваженим потрібно приділити більше уваги просвітницькій роботі та культурі викривання в організаціях.
Детальніше в інфографіках ⬇️