🏫 Антикорупційна освіта має починатися зі школи.
Антикорупційна освіта — це не лише про знання законів і відповідальності за їх порушення, але й про формування культури доброчесності та свідомості учнів.
🌱 Діти вчаться визначати корупційні ситуації, розуміти їх шкідливий вплив на суспільство та усвідомлювати власну роль у запобіганні корупції. Вона допомагає молоді розуміти, що кожна особа може зробити вагомий внесок у створення чесного та прозорого суспільства.
З метою популяризації антикорупційної освіти експертка Фундації інституційного розвитку Олена Карпова провела антикорупційні уроки для вчителів та старшокласників школи № 245 м. Києва.
На уроці говорили про:
🔹 корупцію та доброчесність;
🔹 міжнародні стандарти у сфері боротьби з корупцією, зокрема про Конвенцію ООН проти корупції, якій виповнилося 20 років;
🔹 досвід Сингапурського економічного дива, де важливу роль зіграли інвестиції саме в освіту і боротьба з корупцією;
🔹 цифрові інструменти, якими можуть користуватися ті, хто хоче жити в країні без корупції;
🔹 викривачів та гарантії їх захисту.
Окремо з учнями поговорили про списування. На цьому прикладі розібрали, що списування, як і корупція, є умовно легким способом досягти бажаного, але в подальшому може призвести до негативних наслідків.
Навчання дітей доброчесності та нетолеруванню корупції має позитивні результати в майбутньому, оскільки сьогоднішні школярі прийматимуть доброчесні рішення вже в дорослому житті та братимуть участь у розбудові держави без корупції.