Вперше в Україні було розроблено Державну антикорупційну програму (ДАП) - це дорожня карта впровадження антикорупційної політики, яка об'єднує майже всі державні органи та структури для досягнення цієї мети.
ДАП передбачає понад 1700 заходів, виконання яких сприятиме зменшенню рівня корупції у 15 найбільш важливих сферах життя українців. Зокрема, це:
- підвищення ефективності системи протидії корупції та забезпечення невідворотності відповідальності за корупцію;
- оборона;
- правосуддя;
- реальний сектор економіки;
- державне регулювання економіки;
- митна справа та оподаткування;
- будівництво, земельні відносини та інфраструктура;
- охорона здоров’я;
- освіта та соціальний захист;
- доброчесність політичної системи.
ДАП на 2023-2025 р. відповідає на вимоги суспільства та наближає членство України в ЄС та НАТО. Вона містить 5 принципів, які можуть змінити ситуацію з корупцією на краще:
- оптимізація функцій органів влади;
- цифрова трансформація;
- підвищення прозорості надання державних послуг;
- невідворотність відповідальності за корупцію;
- утвердження культури доброчесності.
Затвердження ДАП було однією з 5 рекомендацій Transparency International Ukraine, які б допомогли знизити рівень корупції в Україні. Ці рекомендації були презентовані організацією з нагоди публікації минулорічного Індексу сприйняття корупції, в якому Україна має 32 бали зі 100 і посідає 122 місце зі 180. На її затвердженні також наполягають європейські партнери та посли країн G7.
Наразі ДАП знаходиться на етапі затвердження КМУ. Сподіваємося, що згодом програму затвердять, й запрацює ще один інструмент боротьби з корупцією. Проте деяким представникам комітету вдається затягувати процес її затвердження. Поки чекатимемо гарних новин, можна почитати більше статей про ДАП: http://bit.ly/3kvqAVb