Ділимося першою з десяти вдалих практик залучення громадськості до прийняття рішень та організації антикорупційної роботи в ОМС.
Проєкт «Людський вимір: розбудова спроможностей збору даних на низовому рівні заради краще підготовлених і стійких громад в Україні» — вдала практика Білогородської сільської ради Бучанського району Київської області, націлена на цифровізацію процесів та покращення надання адміністративних послуг у громаді.
Проєкт був реалізований з метою навчити громади збирати, аналізувати та застосовувати відкритті дані на місцевому рівні для того, щоб приймати зважені рішення та реалізовувати дійсно необхідні проєкти відбудови.
Ініціатива складалася з трьох тренінгів, де представники влади спільно з громадськістю вчилися аналізувати проблеми громади, проводили глибинні інтерв'ю з населенням, щоб виявити їх болі в питаннях цифровізації та скласти план реагування.
✅ Позитивні результати для громади:
1. Потужний соціальний ефект. Проєкт об’єднав представників влади й громадськості та показав, що можна працювати спільно, підсилюючи одне одного в досягненні цілей.
2. Залучення активних людей та організацій, які встановили горизонтальні зв’язки, що позитивно впливає на розбудову громадянського суспільства.
3. Формування спільного бачення жителів і влади щодо розвитку громади та її майбутнього.
4. Зміна підходів до планування та впровадження проєктів відновлення у громаді.
Дана ініціатива — гарний приклад спільного реагування громадськості та влади на проблему, активного залучення громадськості до процесу відбудови та участі в прийнятті рішень.
Детальніше про впровадження практики на сторінці громади: https://cutt.ly/OeqJYcQ1
📒 Ще більше вдалих практик у збірнику: https://cutt.ly/1ewMPnTV
У наступній публікації ми поділимося вдалою практикою Дрогобицької міської ради щодо залучення активної молоді до діяльності громади. Тож слідкуйте.
Вдала практика була відібрана в межах конкурсу вдалих практик залучення громадськості до прийняття рішень та організації антикорупційної роботи в ОМС, який Фундація інституційного розвитку організовувала в межах проєкту «Прозора відбудова громад: інструменти залучення громадськості», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».