👤Викривачі - це люди, які виступають проти несправедливості та корупції. Вони ризикують своєю безпекою та кар'єрою, щоб розповісти правду світу про корупційні схеми чиновників або нечесне ведення бізнесу.
Вже стало традицією проводити щорічну конференцію «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики», яка цього року була присвячена питанню інституту викривання корупції в контексті виконання Антикорупційної стратегії до 2025 року та Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, підвищенню поваги до викривачів та обговоренню викривання в контексті змін, а саме під час війни та післявоєнної відбудови.
Крім цього, ключовими темами конференції стали:
🔸розбудова поваги та довіри до викривачів. У цьому процесі відіграють важливу роль антикорупційні уповноважені, які забезпечують свідомість та навчання працівників, а також надають першу підтримку та захист викривачам.
🔸запуск порталу викривачів та інформування суспільства про його функції, хто має можливість ним користуватись, заради яких цілей створений портал.
🔸адаптації національного законодавства до вимог Директиви ЄС 2019/1937, яка включає узгоджене тлумачення понять та процедури набуття статусу викривача.
🔸перегляд та прийняття законопроєкту «Про викривачів в Україні» із залученням до його обговорення громадськості
🔸формування нової корпоративної культури організацій та зміна ставлення до можливих правопорушень. Важлива позитивна комунікація процесу викривання та засудження приховування порушень.
Фундація інституційного розвитку підтримує тези конференції та продовжує працювати над посиленням інституту викривання й формування культури поваги до викривачів в організаціях державного та приватного сектору. Також ми вважаємо, що важливо об'єднувати зусилля громадських організацій та державних органів у створенні робочих груп та адвокації змін у питаннях, що стосуються викривачів.
🎬 Переглянути дану конференцію можна за посиланням: http://surl.li/jepwk
Захід організував Міждисциплінарний науково-освітній центр протидії корупції НаУКМА спільно з Національним агентством з питань запобігання корупції за підтримки проєкту USAID_ВзаємоДія та Міжнародний фонд "Відродження".