Проєкт «Прозорість та підзвітність органів місцевого самоврядування через впровадження антикорупційних інструментів» впевнено рухається до своєї мети — розробки антикорупційної програми для громади.
З червня 2024 року Первомайська міська рада запустила процес оцінки корупційних ризиків у своєму середовищі, у якому беруть участь як члени робочої групи, так і керівники та спеціалісти структурних підрозділів апарату та виконавчого комітету міської ради.
«Наразі робоча група збирається щодо питань, які потребують затвердження документації. На цьому етапі більшість роботи проходить активно в самих структурних підрозділах, які безпосередньо займаються вивченням середовища. Окрім членів робочої групи ми також залучаємо експертів-фахівців підрозділів з питань, які потребують уваги. Ми всі націлені якісно виконати цю роботу, бо від неї напряму залежить результат написання антикорупційної програми. Я особисто, всі працівники та представники громадськості, які прийшли до нас за власним бажанням, націлені на успішний результат розбудови чесної і прозорої громади. Всі ми готові до того, щоб прикласти максимум зусиль, тому впевнено крокуємо разом до громади доброчесності у вільній Україні!», — коментує Микола Бакшеєв, міський голова м. Первомайський Харківської області, голова робочої групи з питань оцінювання корупційних ризиків в роботі апарату Первомайської міської ради Харківської області та її виконавчому комітеті.
«Наразі ми знаходимося на етапі вивчення середовища апарату та виконавчого комітету міської ради, бо вже пройшли підготовчий етап та затвердили план роботи. Ключовим аспектом вивчення середовища було опитування внутрішніх та зовнішніх зацікавлених сторін, яке й надало детальне бачення напрямів, що потребують уваги. Не менш важливим був етап вивчення функцій та судової практики. Сама робоча група є дієвою та націленою на максимум. Керівництво, на чолі з міським головою Миколою Бакшеєвим, задає «тон з гори», фахівці апарату та виконавчого комітету вносять конкретику, представники громадськості є невід’ємною складовою робочого процесу, адже вказують на аспекти, які ми могли не помітити. Робота є непростою, бо саме в ключі самоаналізу корупційних ризиків, ми її робимо вперше та деякі форми роботи опановуємо по ходу реалізації плану», — Марина Чемшит, головний спеціаліст уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, секретар робочої групи з питань оцінювання корупційних ризиків в роботі апарату Первомайської міської ради Харківської області та її виконавчому комітеті.
Поки громада займається аналізом процесів, через які установа реалізує свої основні та допоміжні функції, з метою виявлення їхньої вразливості до корупції.
Наступний етап — аналіз та оцінка корупційних ризиків, на основі яких буде сформований ризик реєстр та проєкт антикорупційної програми громади.
Проєкт «Прозорість та підзвітність органів місцевого самоврядування через впровадження антикорупційних інструментів» реалізується за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».
Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».