🏛️ У рамках проєкту «Прозоре відновлення громад через управління ризиками та розвиток системи комплаєнсу» Фундація інституційного розвитку провела виїзні візити до Бориславської та Шевченківської громади.
Досить різні громади, які знаходяться в протилежних куточках України, мають свої виклики, особливості та переваги.
📍 м. Борислав (Львівська область) - нафтова криниця України, яка стоїть на промисловому озокеритному та нафтогазовому родовищі. Нафтові вишки тут працюють прямо посеред міста, а підвали будівель наповнені природним газом.
📍 с. Шевченкове (Миколаївська область) - оборонний фронт півдня, який зазнав руйнувань. Але люди продовжують жити далі, займаються питанням відбудови, відновлюють будинки та навіть планують будівництво свого підприємства.
За час виїзних візитів експертки Фундації разом з представниками робочих груп з оцінки корупційних ризиків, які були створені в громадах:
🔹проаналізували опитувальники та описи функцій вразливих до корупції, які мали підготувати громади до візитів;
🔹провели роботу з робочою групою у форматі Q&A щодо окремих функцій та ризиків;
🔹опрацювали опис вразливих до корупції функцій, результати опитування та ризик-реєстру;
🔹окрім типових корупційних ризиків, які пов’язані зазвичай із землею, закупівлями, містобудуванням, було виявлено новий - корупційний ризик пов’язаний з відновленням інфраструктури;
🔹визначили заходи мінімізації корупційних ризиків.
Експертки проєкту також поспілкувалися з уповноваженими особами з питань запобігання корупції у кожній з громад та проаналізували найчастіші повідомлення та звернення до них.
Після візитів до громад представники робочих груп з оцінки корупційних ризиків почали працювати над підготовкою антикорупційних програм.
Проєкт реалізується за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) – провідної програми підтримки боротьби з корупцією в Україні, що фінансується ЄС, співфінансується та реалізується Міністерством закордонних справ Данії.