Напевно, не залишилося ще людини, яка не цікавилася роботою ChatGPT. Взагалі зі штучним інтелектом (ШІ) більшість з нас взаємодіє кожен день, часто навіть не помічаючи цього. Він підбирає для нас відео, музику, фільми, знаходить наших друзів у соцмережах, допомагає обробляти фото тощо. Але наскільки корисним є ChatGPT у питаннях, які стосуються викривачів?
Наступна історія доводить, що ШІ неправильно трактує дане поняття й робить з викривачів злочинців. Брайан Гуд – інформатор, якого відзначили за «виявлену надзвичайну мужність», коли він допоміг викрити всесвітній скандал із хабарництвом, пов’язаний з Національним резервним банком Австралії. Але ChatGPT вважає по-іншому.
Замість того, щоб наголошувати на значній ролі Гуда у викритті даної схеми, ChatGPT неправдиво стверджує, що самого чоловіка було засуджено за хабарі іноземним чиновникам, він визнав себе винним у хабарництві та корупції і був засуджений.
Коли Гуд дізнався, він був шокований та заявив, що планує подати до суду на компанію,в розпорядженні якої знаходиться ChatGPT, за те, що чатом поширюється неправдива інформація про нього. Це може стати першим позовом про наклеп створений ШІ.
Повний опис історії за посиланням: https://bit.ly/3AKZy0s
Ми притримуємося думки, що ШІ може бути інструментом, який можна використовувати для полегшення будь-якої роботи, але всю інформацію, яку ви генеруєте через ШІ треба перевіряти та фільтрувати. А головне якісно і детально прописувати технічне завдання і перевіряти джерела.