Ділимося фінальною десятою практикою залучення громадськості до прийняття рішень, яка була запроваджена в Здолбунівській міській раді.
Громада активно працює в цьому напрямі, запроваджуючи всі можливі інструменти залучення різних категорій населення до прийняття рішень та впливу на діяльність органу місцевого самоврядування.
Серед таких практик:
1. При Здолбунівській міській раді створено Раду внутрішньо переміщених осіб — це постійний консультативно-дорадчий орган, який сприяє міській раді в реалізації громадських та політичних прав внутрішньо переміщених осіб.
2. Створено громадську організацію «Жінки в Громаді», головною метою якої є представлення та захист прав і свобод жінок, задоволення суспільних, зокрема, економічних, трудових, політичних, культурних, освітніх інтересів своїх членів та інших осіб, просування принципів гендерної рівності, покращення статусу жінок у громаді та суспільстві.
3. У межах проєкту «ГОВЕРЛА» Здолбунівська громада практикує стажування молоді в органах місцевого самоврядування, для того щоб ознайомити молодь з механізмом роботи із роботою міської ради та залучати до процесу прийняття рішень.
4. Запроваджено громадський бюджет.
5. Жителі можуть подати е-петицію через платформу e-DEM.
6. З 2015 року проводиться спільно з громадськими організаціями збір пропозицій від жителів громади до бюджету громади.
7. Для реалізації проєктів місцевого розвитку для місцевих громадських організацій та ОСББ запроваджено конкурс міні-проєктів «Здолбунівська громада».
Здолбунівська міська рада — це приклад відкритості влади до залучення людей до прийняття рішень та розуміння важливості залучення громадськості до діяльності органу місцевого самоврядування, адже відбудова країни не може бути дійсно ефективним без урахування реальних потреб та інтересів населення.
Детальніше на сайті громади: https://zdgromada.gov.ua/
📑 Ще більше вдалих практик у збірнику: https://cutt.ly/1ewMPnTV
Вдала практика була відібрана в межах конкурсу вдалих практик залучення громадськості до прийняття рішень та організації антикорупційної роботи в ОМС, який Фундація інституційного розвитку організувала в межах проєкту «Прозора відбудова громад: інструменти залучення громадськості», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».