Ділимося досвідом діяльності дорадчих органів при міському голові Кам’янець-Подільської міської ради
Одним з інструментів громадської участі в роботі Кам’янець-Подільської міської ради – є дорадчі органи при міському голові (Ради громадського активу, Рада волонтерів, Рада ВПО, Молодіжна рада, Духовна рада міста, Рада ветеранів), які складаються з представників громадськості.
Ці дорадчі органи надають консультації та рекомендації міському голові з питань, що стосуються розвитку міста, потреб ВПО, планування міського простору, соціального забезпечення та економічного розвитку.
🎯 Мета — долучення мешканців громади через дорадчі органи до прийняття рішень та ефективного керування громадою.
Дорадчі органи при міському голові дають можливість забезпечити широке представництво громадськості в прийнятті важливих рішень, сприяють збалансованому розвитку громади, врахуванню інтересів різних груп населення та мінімізують корупційну складову.
Практика дорадчих органів при міському голові реалізується з 2021 року, коли була створена Рада громадського активу.
У 2022 році, після повномасштабного вторгнення, для об’єднання та спільної координації діяльності влади, волонтерських організацій та допомоги ВПО, у місті була створена рада волонтерів та ВПО.
У листопаді 2023 року з активних лідерів учнівської та студентської молоді закладів загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти була сформована Молодіжна рада.
Кроки до впровадження вдалої практики, пророблені громадою:
1. Здійснено аналіз потреб та можливостей щодо впровадження інструментів громадської участі та визначено основні недоліки в роботі міської ради.
2. Розроблено план дій щодо плану впровадження практики з залучення громадськості до прийняття рішень.
3. Залучено зацікавлених осіб. Запрошено представників громади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій та інших зацікавлених сторін до участі в процесі планування та впровадження практики. На цьому етапі спільно із громадськими активістами розроблено Положення для дорадчих органів.
4. Проведено інформаційні заходи для поширення інформації про практику, її мету, користь та умови участі.
5. Організовано робочі групи для представників громади та органів влади з метою підготовки до спільної роботи та ефективної взаємодії.
6. Проведені зустрічі, обговорення, громадські слухання та інші форми взаємодії, під час яких громада може висловлювати свої погляди, ідеї та рекомендації.
7. На постійній основі інформується громада про результати обговорень та прийняті рішення.
✅ Позитивний результат — врахування потреб всіх категорій населення та збільшення впливу громадськості на прийняття рішень міською радою.
Інформацію про діяльність дорадчих органів можна знайти на сторінці Ради громадського активу Кам'янця-Подільського: https://cutt.ly/reqXws0d
📑 Ще більше вдалих практик у збірнику: https://cutt.ly/1ewMPnTV
У наступній публікації ми поділимося вдалою практикою Рокитнівської селищної ради, яка вдало використовує громадський бюджет для залучення громадськості до прийняття рішень.
Вдала практика була відібрана в межах конкурсу вдалих практик залучення громадськості до прийняття рішень та організації антикорупційної роботи в ОМС, який Фундація інституційного розвитку організувала в межах проєкту «Прозора відбудова громад: інструменти залучення громадськості», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».